Ucuz Mobilya Nereden Alınır?

Yeni ev kuran ve evini yenilemek isteyen halkımızın çoğu kaliteli ve ucuz mobila nereden alınır merak eder oldu. Ülkemizin istikrarsız süreci her sektörü olduğu gibi mobilya sektörünü de yakından etkilemiş durumda. Bir da üstüne artan ahşap fiyatları da eklenince ülkemizin ucuz mobilya ihtiyacını karşılamak son derece güç. İstikbal, Kelebek, Mondi gibi markalar çıtayı oldukça yukarı taşımış durumdalar. Hal böyleyken mobilya fiyatlarının da cep yaktığı kuşkusuz. Bu gibi durumlarda bütçeye uygun ucuz mobilyaların nereden alınacağı merak konusu. İnsanlar artık mobilya alırken kalitesi ve modelinden önce ucuzluğuna bakıyorlar. Bu durumda da bizler sizler için mobilyanın ucuzu ve kalitelisi nereden alınır bir araştıralım istedik.

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız semtinizin mobilyacılar caddesi tarzında bir yeri olabilir. Orada Bellona, Alfemo gibi ünlü markalar dışında yerel mobilya üreticilerinin ürünlerini görmenz mümkün olacaktır. Öte yandan birçok insan bu tür mobilyaların uzun süre dayanmadığından şikayetçi. Bu durumda da hem kaliteli hem de ucuz mobilya arayışları başlıyor. Ölçülerini verin biz istediğiniz gibi yaparız, kaporayı bırakın bir ay içinde mobilyanız hazır gibi doğmamış çocuğa don biçen sözde mobilyacılara itibar etmemelisiniz.

Diğer yandan modüler ve popüler mobilyalar üreten mobilya firmalarına yönelebilirsiniz. IKEA Mobilya bunlardan birisi. IKEA İsveç merkezli bir firmadır ve fiyatları diğer mobilyalara oranla daha kalitelidir. Toptan üretim yaptıkları için aldıkları malzeme de ucuza gelmektedir. Böylece IKEA Mobilya’nın mobilyaları ucuz olarak göze çarpmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir husus uzun ömürlülük olacaktır. Eğer öğrenciyseniz ve 4 yıllık bir üniversite yaşamı sürecekseniz IKEA son derece iyi bir çözüm olacaktır. Öte yandan yeni evli bir çiftseniz ve uzun süre evli kalmayı hayal ediyorsanız daha kaliteli ve kurumsal firmalardan nispeten daha uzun taksitlerle mobilya almanız tavsiye edilir. Çünkü mobilya sürekli değiştirilen bir eşya değildir ve belki de ömrünüz boyunca aynı mobilyayı kullanmak durumunda kalacaksınız. Bu yüzden ucuz mobilya ararken diğer faktörlere de göz atmak en doğrusu.

Ucuz mobilya için bir diğer seçenek ise internet üzerinden mobilyaları incelemektir. İnternet üzerinden bazen %50’ye varan indirimler ile mobilya seçenekleri olasıdır. Bu gibi durumlarda seri sonu veya eski model kaliteli ürünleri alarak hem uzun süre kullanabilir, hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Soru Sor

Ucuz Mobilya Nereden Alınır? hakkında aklınıza gelen her türlü soruyu aşağıdaki yorum kutusundan bize iletebilirsiniz. Sorularınız özenle okunacak ve cevaplanacaktır. Soru sormak ve yorum yapmak için tıklayın.

Bir Yorum Bırak

Bildir
avatar
ttugmes
Ziyaretçi

inegöle hiç gitmemiş biri olarak nerede mobilya bakabiliriz

Fatih Işık
Ziyaretçi

Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de veya Bursa’da nerede yaşıyorsanız ona göre tavsiye verebilirim. Ben İtalya’ya ihracat yapan bir esnafım ve Türkiye’den satın alıp italya’ya satıyorum her şehirin kaliteli ucuz yerini bilirim. Yorumuma cevap verirseniz sizle paylaşabilirim ucuz mobilya nereden alınız, nereden alınmaz.

Mahmut
Ziyaretçi

Fatih bey merhaba istanbul veya bursada enza urunlerini en uygun nereden alabilirim.

ibrahim sevimli
Ziyaretçi

Bursadayim nerden alabiliriz yada mobilya malzemeleri kendimiz elimizdeki urunleri degerlendirmek istersek

İnegöllü Faruk
Ziyaretçi

Bence inegöle bakmakta yarar var. Bursa civarında ucuz oluypr çünkü toptancı adamlar.

wpDiscuz