Küçük Mutfak Modelleri

Türkiye’de en büyük sıkıntılardan biri mimarların yaptığı çizimlerde mutfaklara düşük öncelik vermesi. Ev hanımları küçük mutfaklarda vakit geçirmekten pek hoşnut sayılmaz. Küçük mutfakları büyütmek her ne kadar mümkün olmasa da elimizdeki imkanlarla bu küçük mutfakları daha çekilebilir kılabiliriz. Sizlerle paylaşacağımız küçük mutfak modellerinden ilham alarak küçük mutfaklarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

Mutfağınız çok ufak, dar, ışık almıyor. Neyi nereye koyacağınızı, buzdolabı buraya mı gelsin diye düşünüyorsunuz. Olmazsa olmazlarımız fırın, ocak, bulaşık makinesi, evye ve bununla beraber tost makinesi dediğimiz elektrikli aletleri koyacağımız bir dolap. Minimum hareket alanınızı düşünün. O alanı da düşünün. Kendinize dolap kapakları arasındaki mesafeyei belirleyin. Bunları birer oyuncak gibi elle çizdiğiniz kroki üzerinde yerleştirmek. Oynayın nasılsa son yok. Oynayın ki kendi ihtiyacınızı kendiniz belirleyin. Mutfağınızın dizilimini kaba taslak belirledikten sonra bir mimar veya hazır mutfak üreticisine de danışarak mutfağınızın son haline kavuşabilirsiniz.


Küçük mutfaklar bizlerin moralini bozmamalı. Küçük mutfaklar olacak ki büyüklerin kıymetini bilelim 🙂

Soru Sor

Küçük Mutfak Modelleri hakkında aklınıza gelen her türlü soruyu aşağıdaki yorum kutusundan bize iletebilirsiniz. Sorularınız özenle okunacak ve cevaplanacaktır. Soru sormak ve yorum yapmak için tıklayın.

Bir Yorum Bırak

Bildir
avatar
wpDiscuz